EST ENG RUS
 
 

     
 
E-POOD asub siin
Prindi
 
     
 

  «« Tagasi
 

Toode:
3 taime SUUREVILJALIST KULTUURJÕHVIKAT "FRANKLIN" (3 taime potis) NB!OTSAS!  
- Kasvukoht:
Kasvukohaks sobib päikesepaisteline peaaegu igasugune pinnas, mis tuleb ikkagi ette valmistada. Tootmispõlluna võib kasutada ka ammendatud freesturbavälja. Koduaias tuleb jõhvika peenra jaoks muld välja kaevata - tehes süvend laiusega 1 m ja sügavusega 25 cm. Külgedele panna vertikaalne piire (kile vm.), täita süvend freesturba või turbapätsidega, kasta läbi ja kinni vajutada. Istutada 1m²-le 10 ... 20 taime. Dekoratiivpeenra valmistamisel võib kasutada turbapätse, mida asetada pinnasest kõrgemale.
- Taime mõõtmed:
Suureviljalise jõhvika noored võrse on püstise kasvuga. Alles pikemaks kasvades vajuvad võrsed raskuse tõttu maad ligi. Aastatega moodustub võrsetest nagu mätas.
- Viljad:
Marjad valmivad 3.-4. aastal. Ameerika sortidel on marjades sees ka viljaliha, mida Eesti sortidel aga pole. Samuti ei ole Ameerika sortide marjad nii hapud, vaid mõnevõrra mahedama maitsega.
- Väetis:
Väetamiseks võib kasutada minimaalselt "Sügisväetist".
- Tervis:
Rahvameditsiinis kasutatakse jõhvikaid külmetushaiguste puhul palaviku alandamiseks ja haige kosutamiseks ning enesetunde parandamiseks. Marjad suurendavad veresoonte elastsust ja vastupidavust, parandavad isu ja toidu omastamist, soodustavad maomahla ja kõhunäärmenõre eritumist ning soolestiku tegevust.  
Tarneaeg:
tarnitakse alates maikuust, 7 päeva peale tellimuse esitamist  
Tüki hind  
6.00€  
Lisa ostukorvi

 

 

  Metsa talu Reolasoo küla 62022 Kambja vald Tartumaa    Talu perenaise telefon on 50 36 506