EST ENG RUS
 
 

     
 
E-POOD asub siin
Prindi
 
     
 

  «« Tagasi
 

Toode:
2 taime POOLKÕRGE MUSTIKA SELEKTEERITUD SEEMIKTAIME JA 2 taime HARILIKKU POHLA  
- Kasvukoht:
Kultuurmustikate kasvukohaks sobib päikesepaisteline aed või põld, kergelt happeline juurumbrohtudeta pinnas. Kõige lihtsam on istutada kultuurmustika taimi olemasolevasse turbapeenrasse. Koduaeda istutamiseks on vaja arvestada kuni 1 taim 1 m²-le. Potis kasvatatud taimi võib aeda istutada kevadest sügiseni. Taime istutamiseks kaevata umbes veepangi suurune auk, täita see väetisevaba freesturbaga ja istutada taim. Istutamiseks sobib vaid happeline ja väetisevaba turvas, ei sobi tomatite ega lillede istutusturvas ega muu selline. Võiks ka multšida puukoorega, musta kile vms. Vajadusel kasta nagu teisi taimi aias.
Pohlade istutamiseks sobib samuti happeline ja väetisevaba turvas. Koduaias või ilutaimena on soovitav istutustihedus 20x20cm, sest põõsas laieneb tütartaimedega, kattes aastatega peenra ühtlase vaibana.
- Taime mõõdud:
Kolme või nelja aastane mustika taim on pisut alla meetri kõrge. Pohlapõõsas kasvab umbes 30 cm kõrguseks.
- Viljad:
Mustika marjade suurus on võrreldav 20 või 50 eurosendi mündi suurusega. Pohladel on traditsiooniline maitse ja välimus.
- Väetis:
Sobib väetada enne jaanipäeva rodode või mustikate väetisega.
- Tervis:
Mustikad sisaldavad lisaks vitamiinidele antotsüaane, mida teatakse kui tugevaid antioksüdante ja on seega olulised vananemise ennetamisel. Pohlalehtedest ja -marjadest on rahvaravis ikka abi saadud, eelkõige põletike leevenduseks. Marjad on kasulikud ka veresoonte lupjumise vastu ning kõrge vererõhu korral.  
Tarneaeg:
tarnitakse alates maikuust, 7 päeva peale tellimuse esitamist  
Tüki hind  
8.00€  
Lisa ostukorvi

 

 

  Metsa talu Reolasoo küla 62022 Kambja vald Tartumaa    Talu perenaise telefon on 50 36 506