EST ENG RUS
 
 

     
 
E-POOD asub siin
Prindi
 
     
 

  «« Tagasi
 

Toode:
KultuurPOHLA istikud 100tk  
- Kasvukoht:
Kultuurpohlade istutamiseks sobib päikesepaisteline juurumbrohtudeta pinnas. Marjataimena sobib nii koduaeda kui ka põllule, ilutaimena kiviktaimlatesse ja haljasaladele. Istutamiseks sobib vaid happeline ja väetisevaba turvas, ei sobi tomatite ega lillede istutusturvas ega muu selline. Koduaias või ilutaimena on soovitav istutustihedus 20x20cm, sest põõsas laieneb tütartaimedega, kattes aastatega peenra ühtlase vaibana. Istutada võib kevadest sügiseni. Igasse istutusauku tuleba panna 2-4 liitrit väetisevaba freesturvast, istutada taim ja seejärel kasta. Tootmispõllul valmistada kilepeenrad analoogiliselt mustika peenardega. Taimed istutada 20-30cm vahega. Haljasaladele istutamisel arvestada samuti istutusvahega 20-30cm.
- Taime mõõdud:
Paariaastane taim on 25 cm kõrge.
- Marjad:
Välismaised sordid viljuvad 2 korda aastas. Olenevalt sordist, kasvutingimustest ja kastmisest on marjad kuni suured ja valmivad 2. aastal peale avamaale istutamist. Kahjuks kardavad kultuurpohlade õied kevadisi öökülmi.
- Väetis:
Väetamiseks sobivad ainult kasutada vaid aianduspoodides müüdavad mustikate või rododenrdonite väetised. Istutamise juures tuleb kindlasti meeles pidada, et sõnnikut ega muud väetist ei tohi pohladele panna, sest taimed lähevad siis üsna pea välja.
- Tervis:
Pohlalehtedest ja -marjadest on rahvaravis ikka abi saadud, eelkõige põletike leevenduseks. Marjad on kasulikud ka veresoonte lupjumise vastu ning kõrge vererõhu korral.  
Tarneaeg:
Ettetellimisel, tarneviis ja -aeg lepitakse kokku vastavalt võimalustele!  
Lisa ostukorvi

 

 

  Metsa talu Reolasoo küla 62022 Kambja vald Tartumaa    Talu perenaise telefon on 50 36 506