KultuurJÕHVIKATE istutamine

Kasvukohaks sobib päikesepaisteline peaaegu igasugune pinnas, mis tuleb ikkagi ette valmistada. Tootmispõlluna võib kasutada ka ammendatud freesturbavälja. Koduaias tuleb jõhvika peenra jaoks muld välja kaevata - tehes süvend laiusega 1 m ja sügavusega 30 cm. Külgedele panna vertikaalne piire (kile vm.), täita süvend freesturba või turbapätsidega, kasta läbi ja kinni vajutada. Istutada 1m²-le 10 ... 20 taime. Dekoratiivpeenra valmistamisel võib kasutada turbapätse, mida asetada pinnasest kõrgemale. Freesturbaväljale on taimede istutamine lihtne, sest pinnast ei ole vaja ette valmistada.
Väetamiseks võib kasutada vähesel määral happelist väetist.
Marjade suurus oleneb sordist. Ameerika sortidel on marjades sees ka viljaliha, mida Eesti sortidel aga pole. Samuti ei ole Ameerika sortide marjad nii hapud, vaid mõnevõrra mahedama maitsega.
Põua korral tuleb peenar korralikult läbi leotada. Kevad-talviste päikesekahjustuste eest tuleb peenar katta talveks kuuseokstega.
Metsa talust saab osta sorditaimedest Ameerika suureviljalisi "Ben Lear", "Early Black" ja "Stevens" ning Eesti jõhvikat. Taimi müüme kottides, kus on 3...4 istikut. Koti hind sõltub istikute arvust.