ROOSWALD RED mustikaveinid

Elu peab huvitav olema! Nõus, onju! Kuid vahel lihtsalt juhtub asju, mis rikastavad elu aastateks...

Kõik sai alguse juhusest, kui üks mustikamarjade tellimus ootamatult ära öeldi. Oli aasta 2016. Nendest marjadest sündis esimene mustikavein – ilusa punase värviga ja meeldivalt kuiv. Üllatus oli suur, sest tuli välja, et mustikatest saab valmistad tõeliselt head marjaveini. Suurest entusiasmist sai käima pandud järgmine laar ja käiku läksid kõik sügavkülmas olnud mustikavarud. Nüüdseks on meie veinid kujunenud iga perekondliku koosviibimise ja tähtpäeva lahutamatuks osaks.

Järgmise olulise sammu tegime mitu aastat hiljem peale edukaid ja vähem edukaid veinikatsetusi. Valmistasime erinevaid mustikaveine Metsa talu peretütre juubeli jaoks. Juubelil toimunud pimedegustatsioonil osutus vein #3 kõikide külaliste ülekaalukalt lemmikuks. Sellest veinist saigi meie esimene alkoholiregistrisse kantud mustikavein – Rooswald Red Jubileum. Oleme ka osa Eesti veiniteest

Metsa talu ajalugu ulatub aastasse 1986 ja meie pererahvas on Eesti kultuurmustikakasvatuse teerajaja (loe edasi siit). Veinide valmistamisel kasutame talu istandikust korjatud mustikaid. Meie veinid valmivad uudishimuliku veinimeistri käe all, kes oskuslikult ühendab kultuurmustika ainulaadse maitse, põnevad lisandid ja erinevad valmistamismeetodid. Igas aastakäigus valmistame erinevaid mustikaveine, sest järjepidev katsetamine pakub avastamisrõõmu ja annab võimaluse leida uusi maitseid. Kuna peretütar-veinimeister on hariduselt apteeker, siis on kõikidel veinidel ladina keelest inspireeritud nimed. Vaata mustikaveine siit (üks hetk, lisame varsti info).

Ootame sind soojemal aastaajal Metsa tallu (asukoht), et degusteerida meie veine ja jalutada ajaloolises mustikaistandikus. Palume külastusaeg eelnevalt kokku leppida, et saaksime sulle pühendada kogu oma tähelepanu ja jagada Rooswald Red mustikaveinide lugu.


Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist!

Teadlased on uuringutele põhjal välja selgitanud koguselised piirid tervele täiskasvanud inimesele, millest rohkem alkoholi juues hakkavad terviseriskid hüppeliselt suurenema. Naised: keskmiselt 1 alkoholiühik päevas (ca 100ml 12% veini), nädalas kuni 7 alkoholiühikut; Mehed: keskmiselt 2 alkoholiühikut päevas (ca 2x100ml 12% veini), nädalas kuni 14 alkoholiühikut; Loe täpsemalt alkoinfo.ee lehelt.