KultuurMUSTIKATE istutamine

Kultuurmustikate kasvukohaks sobib päikesepaisteline aed või põld, happeline juurumbrohtudeta pinnas. Kõige lihtsam on istutada kultuurmustika taimi olemasolevasse turbapeenrasse. Koduaeda istutamiseks tuleb arvestada 1 taim 1 m²-le. Potis kasvatatud taimi võib aeda istutada kevadest sügiseni. Taime istutamiseks kaevata umbes veepangi suurune auk (külgedele ega põhja kilet vms ei pane) , täita see väetisevaba happelise freesturbaga ja istutada taim. Istutamiseks sobib vaid happeline ja väetisevaba turvas, kuid ei sobi tomatite ega lillede istutusturvas ega muu selline. Võiks ka multšida puukoorega, musta kile vms. Vajadusel kasta nagu teisi taimi aias. 
Istutamise juures tuleb kindlasti meeles pidada, et sõnnikut ega muud väetist ei tohi mustikatele panna, sest taimed lähevad siis üsna pea välja. Väetamiseks sobivad suve esimesel poolel (ca  kuni jaanipäevani) kasutada aianduspoodides müüdavad mustikate või rododendronite väetised.
Suurema mustikakasvatuse rajamiseks sobivad nii mineraalmullad kui ka ammendatud freesturbaväljad. Jäneste-kitsede eest tuleb kasvukoht kaitsta võrkaia või kuuseokstega. Mineraalmuldadele rajataval tootmispõllul tõmmata 1,8...2,0m vahega "kartulivaod" sügavusega ca 40 cm (edaspidi vahed liita), täita freesturbaga, paigaldada peale "maasika" kile (1m) ja istutada taimed 1m vahedega. Seejärel kasta. Umbrohutõrjeks on soovitav laotada peenarde vahele umbes 10 cm paksuselt saepuru või jätta niidetav muru.
Kultuurmustika õied ei karda kevadisi öökülmi ja nende marjade maitse on magusam kui Eesti metsamustikal. Marjad on olenevalt sordist kuni väga suured ja valmivad juulis-augustis. Söömisel ei määri suud ja esimesed marjad valmivad kolmandal või neljandal aastal peale istutamist.
Metsa talust saab osta sorditaimedest (poolkõrgeid mustikad) "North Blue", "Are" ja ka poolkõrgeid selekteeritud seemiktaimi. Samuti kännasmustika taimi näiteks sordist  "Patriot" ja  ka mitmeid kännasmustikasorte. Me müüme vaid neid taimi, mida ise põllul kasvatame ja seepärast teame üsna hästi, mis Eesti kliimas kasvab ja mis väga hästi ei kasva. Taimede hinnad on vahemikus 4.00 ... 12.00 eurot, mis oleneb taime vanusest ja sordist.