KultuurPOHLADE istutamine

Kultuurpohlade istutamiseks sobib päikesepaisteline juurumbrohtudeta pinnas. Marjataimena sobib nii koduaeda kui ka põllule, ilutaimena kiviktaimlatesse ja haljasaladele. Istutamiseks sobib vaid happeline ja väetisevaba turvas, ei sobi tomatite ega lillede istutusturvas ega muu selline. Koduaias või ilutaimena on soovitav istutustihedus 20x20cm, sest põõsas laieneb tütartaimedega, kattes aastatega peenra ühtlase vaibana. Istutada võib kevadest sügiseni. Igasse istutusauku tuleb panna 2-4 liitrit väetisevaba freesturvast, istutada taim ja seejärel kasta. Tootmispõllul valmistada kilepeenrad analoogiliselt mustika peenardega. Taimed istutada 20-30cm vahega. Haljasaladele istutamisel arvestada samuti istutusvahega 20-30cm.
Võib väetada poole vähem kui mustikaid. Väetamiseks sobivad ainult kasutada vaid aianduspoodides müüdavad mustikate või rododendronite väetised. Istutamise juures tuleb kindlasti meeles pidada, et sõnnikut ega muud väetist ei tohi pohladele panna, sest taimed lähevad siis üsna pea välja.
Välismaised sordid viljuvad 2 korda aastas. Olenevalt sordist, kasvutingimustest ja kastmisest on marjad kuni suured ja valmivad 2. aastal peale avamaale istutamist. Kahjuks kardavad kultuurpohlade õied kevadisi öökülmi.
Metsa talust saab osta hariliku pohla ja "Erntesegen" taimi. Ühe taime hind on 4.00 eurot, kuid võib varieeruda ja oleneb taime vanusest ning sordist.