MesiMURAKATE istutamine

Kasvukohaks sobib nii poolvari kui ka päikesepaisteline koht. Pinnas peab olema toitaineterikas juurumbrohtudeta peenar aias, kiviktaimlas või põllul. Istutamisel ei ole vaja turvast nagu kultuurmustikatel ega -pohladel.
Istutamine sarnaneb maasika istutamisele koduaeda. Kui maasikad on istutatud kilepeenardesse, siis võib samamoodi istutada ka mesimurakaid tehes lihtsalt peenra kilega pikemaks. Taimed tuleb ritta istutada 25 ... 30cm vahedega ja reavaheks 1,2 m. Tolmlemiseks istutada reas iga 3.-4. taim teisest sordist. Kõik taimed annavad marju, sest ei ole olemas isas ja emas taimi. Kasvatab palju tütartaimi, mida saab mõne aasta pärast ise järgmisesse peenrasse edasi istutada.
Marjad sarnanevad õige pisut maasikaga. Marjad on tumepunaka värvusega ja väiksemad kui Eesti rabamurakatel. Marjad ei valmi korraga. Esimene saak valmib järgmisel aastal peale istutamist. Õied kardavad öökülma nagu maasika õied.
Kahjuks kahjustab taimi ebajahukaste.
Metsa talust saab osta sorditaimedest "Aura", "Astra", "Pima", "Sofia" ja "Kaansoo" ning teisi sorte. Taime hind oleneb taime vanusest ja sordist.